תמונת מופע: השגעון הצרפתי   תזמורת הברוק ירושלים

השגעון הצרפתי תזמורת הברוק ירושלים

אודיטוריום סלע ,מכון ויצמן , רחובות (מפת הגעה)
יום רביעי, 26 יוני 2024 בשעה 20:59
משך: שעה

פרטי הקונצרט

גם הוא באצילים

ז'אן בטיסט לולי – קטעים מתוך קומדיית הבלט "גם הוא באצילים"

מכשפות

אריות של מכשפות שונות מתוך אופרה של שרפנטייה, הנרי דזמרה, ולולי בהן: מדאה, סירקה, וארמיד

ארמון האהבה

קטעי אהבה מתוך אופרות של ז'אן פיליפ ראמו

את עונת הקונצרטים 2023 – 24 בחרנו לסיים עם תכנית מעט יוצאת דופן במקומותנו: היא מוקדשת כולה למוסיקת בארוק צרפתית תיאטרלית. צרפת של ה – Grand Siecle, תקופת ההוד וההדר שהמלכים לואי ה – 13 וה – 14 שלטו במדינתם ביד רמה, הניבה, בין היתר, תרבות מוסיקלית מפוארת וייחודית שסגנונה שונה מאד מזה שהיה נפוץ בארצות השכנות.

מקובל לדבר על שני הסגנונות המרכזיים של תקופת הבארוק: האיטלקי והצרפתי. כולנו מכירים היטב את יצירות הפאר של הבארוק האיטלקי עם נציגיו: קורלי, ויוואלדי, פרגולזי ואחרים. ואילו מוסיקת הבארוק הצרפתית, מלאת האלגנטיות, החן והתיאטרליות הציורית עדיין מחכה אצלנו לעדנה דומה – וזאת נעשה בקונצרט הקרוב!

בקונצרט נכיר למאזינים כמה מהפנינים המקסימות של ארבעה ענקי המוסיקה הצרפתית: ז'אן באטיסט לולי, מרק אנטואן שרפנטיה, אנרי דמארה וז'אן פיליפ ראמו. התיאטרון המוסיקלי היה לתופעה התרבותית החשובה ביותר בחיי החצר הצרפתית בפריז ובוורסאי, בין אם מדובר באופרות, בבלטים או באין-ספור השילובים שלהם. מופעי התיאטרון של החצר התאפיינו בפאר חסר גבולות, בדמיון חסר מעצורים וביופי חסר תקדים. היצירות שבתכניתנו לקוחות כולן מהאופרות של ארבעת המלחינים הללו, שהם, ללא ספק, החשובים ביותר בין מחברי האופרה הצרפתית הבארוקית. תצטרף אלינו לביצוע הזמרת דניאלה סקורקה בעלת הקול השמימי. על התכנית ינצח  פיליפ פיירלו, שביצועיו למוסיקת הבארוק הצרפתית זכו לתהילה בכל רחבי העולם.

הגדרות הדפדפן שלך לא מאפשרות להתקדם
יש ללחוץ על הכפתור למטה בכדי להמשיך
לרכישת כרטיסים לחץ כאן

בחירת כרטיסים

מערכת למכירת כרטיסים